Single Blog

Praktykuj wdzięczność

Jak u Was w Nowym Roku? Ja regeneruję siły po intensywnej końcówce 2019, świątecznych wojażach i dziecięcych kinderbalach. Spoglądam jeszcze z wdzięcznością na zeszły rok, który obfitował u mnie w mocne i transformacyjne doświadczenia.

 Po 12 latach opuściłam firmę, z którą byłam mocno związana zawodowo, rozwojowo i emocjonalnie. Nie było to pożegnanie łatwe – przeprowadzałam swój zespół przez proces zwolnień grupowych, a jednocześnie byłam ich uczestnikiem. Dziś z perspektywy czasu widzę, że i dla mnie i dla wielu osób, było to nowe otwarcie, a często zupełna zmiana kierunku zawodowego, na którą wcześniej brakowało przestrzeni i odwagi.

Lekcja na 2020 – bądź dla siebie czuły/czuła w trakcie zmian. Przyjrzyj się swoim emocjom i pobądź przez chwilę sam ze sobą. Daj sobie czas na ochłonięcie.

 Rozpoczęłam współpracę z Fundacją Wspierania Rozwoju Innowator z Lublina i w ramach programu Erasmus Plus, wzięłam udział w 7-dniowych szkoleniach „Practicing coaching” w Holandii. Samodzielny wyjazd do zupełnie nieznanego mi miejsca, praca z 40-osobową grupą osób z całego świata i bardzo praktyczny wymiar szkoleń, dały mi niesamowity zastrzyk energii. Poczułam też ogromną więź z tymi wszystkimi ludźmi, których miałam okazję tam spotkać. Mimo, że pochodzimy z różnych kultur, mówimy innymi językami, mamy za sobą różne doświadczenia, jesteśmy połączeni ze sobą w tak wielu wymiarach!

Lekcja na 2020 – poznawaj ludzi i miejsca. Wyjdź ze znanego ci kręgu i zobacz, jak odnajdujesz się w nowej grupie, gdzie nie określa cię twoja rola matki, męża, żony, pracownika firmy x, czy y. Jak śpiewa Kora „po prostu bądź” 😊

 Ruszyłam pełną parą z działalnością pod marką Agnieszka Pater Coaching. W trakcie indywidualnych sesji coachingowych, miałam okazję pracować z klientami, którzy nieustannie są dla inspiracją i motywują mnie do dalszego rozwoju. Podczas szkoleń doświadczyłam nowych narzędzi i metod po to, by pogłębić swój warsztat pracy. Z trenerami z Fundacji Innowator przygotowałam cykl szkoleń o tym, jak osiągnąć stan przepływu i nagrałam swój pierwszy film. Połączyłam również siły z koleżanką po fachu, by wspólnie prowadzić w firmach szkolenia z zakresu kompetencji miękkich.

Lekcja na 2020 – szukaj, próbuj i odkrywaj nowe możliwości i partnerstwa, zwłaszcza, jeśli prowadzisz jednoosobową działalność. Myśl Einsteina „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” sprawdza się tu w 100%!

 Otaczałam się bliskimi mi ludźmi, którzy wspierali mnie w zmianach i dopingowali do dalszej pracy. Mąż, dzieci, przyjaciele, gang z klubu książkowego, klienci, koledzy z pracy, dalsi i bliżsi znajomi, wszyscy ci, dzięki którym wzrastam jako człowiek.

Lekcja na 2020 – spędzaj aktywnie czas ze swoją rodziną, parterem, przyjaciółmi. Rób częściej to, co lubisz – koncert, kino, wypad za miasto, czy weekendowy wyjazd we dwoje. Praktykuj wdzięczność i nauczyć się dostrzegać małe szczęścia na co dzień. Zrób „słoik wdzięczności”.

Niech ciekawość ludzi i świata będzie z nami!

Comments (0)

Post a Comment